Важкі підлітки, перехідний вік, тінейджери – це теми, які найбільше турбують батьків підлітків.

Адже пубертатний період або підлітковий вік, як його називають - це найяскравіший час для підлітків від 12 до 16 років і найважчий для їхніх батьків.

Тінейджери у цьому віці дуже різні. Одні хочуть бути унікальними і неповторними, інші наслідують загальноприйняту моду і наслідують свої краші. Про підлітковий період можна писати дуже багато, але можна і зняти серіал про важких підлітків, де показати все найгірше, що може очікувати батьків дітей у цьому віці.

Саме так і сталося, коли 2019 року вийшов серіал “Важкі підлітки”, який так сподобався глядачам, що його продовжили на 4 сезони. На особливу увагу заслуговують стилі одягу для підлітків, які демонструють головні герої серіалу. Давайте сьогодні разом вирішимо:

  • хто такі тяжкі підлітки?
  • чим глядачів зачепив цей серіал?
  • чому безліч дівчаток бігають магазинами, щоб одягатися як Яна, фарбуватися як Олена і бути як Женя?
  • які актуальні проблеми порушуються у “Важких підлітках”?
  • Чи можна підліткам дивитися серіал для підлітків?

А потім ви відповісте на запитання: "Чи правда моя дитина важкий підліток?"

Трудные подростки обзор сериала блог Sofia Shelest

Важкі підлітки 1 сезон

Дивитися Трудні підлітки 1 сезон сподобається тим, хто любить нестандартну подачу у сфері кіно.

Починається все з того, що із в'язниці виходить футболіст Антон Ковальов, який подавав великі надії у світі спорту, але одним своїм вчинкам перекреслив усю кар'єру. Два роки тому він влаштував п'яний бешкет у ресторані, за що потрапив до в'язниці.

Вийшовши на волю, Антон від безвиході погоджується на пропозицію давнього знайомого стати тренером команди важких підлітків. Вони знаходяться у спеціалізованому закладі, де їх намагаються наставити на правдивий шлях. Але, на жаль, нікому це не вдається, адже діти виявилися хоч куди. Антону належить підготувати некерованих підлітків до змагання, а цим стати для них кимось більше вчителя.

У кожного з підлітків свої проблеми та переживання, бажання та прагнення. Більшість із них збилися зі шляху. Можливо, лише колишній футболіст може показати їм дорогу і допомогти кожному з них знайти свій шлях у житті.
Трудные подростки 1 сезон - блог Sofia Shelest

Важкі підлітки 2 сезон

Дивитись Важкі підлітки 2 сезон буде цікаво тим, хто на одному подиху впорався з 1 сезоном. Другий сезон продовжує розповідати про життя Філа, Олени, Яни, Жені, Микити. А також не забувають і про їхнього тренера Антона Ковальова, який ледь не потрапивши вдруге до в'язниці, вирішує більше не зв'язуватися зі складними підлітками. Але всі його спроби призводять до того, що він повертається виправляти свою репутацію, тренуючи команду важких шибеників.

Тепер його головне завдання – зробити з неповнолітніх роздолбаїв успішну футбольну команду та виграти з ними турнір. Але у підлітків свої плани.

Любов, навчання, круті вечірки, шопінг та модний одяг, а також проблеми вже не дитячого життя також продовжують супроводжувати наших героїв.

Трудные подростки 2 сезон - блог Sofia Shelest

Важкі підлітки 3 сезон

Новий директор – нові порядки. У виправній школі для підлітків будуть зміни. Для важких шибеників приходить час дорослішати. Микита йде з дому, Філ розлучається з Крістіною, Яну не випускають з-під батьківського контролю, Женя з Геною намагаються будувати серйозні стосунки. І лише Даня продовжує займатися своєю футбольною кар'єрою у той час, як Макс знаходить нові неприємності.

Нова директорка вирішує розпустити футбольну команду, чим зруйнує всі плани Ковальова на повернення до великого спорту. Але це не єдина проблема його шляху, адже нова учениця Влада погрожує розкрити секрет, який пов'язує її з Антоном.

Новий сезон також порадує глядачів стильним одягом для підлітків та підкине незвичайні ідеї для формування луків та стилів.

 

Перехідний період – основні проблеми, описані в серіалі

Перехідний вік – це важкий період, з яким стикається кожен підліток віком від 12 до 16 років. У цей момент і батькам тінейджерів доводиться нелегко, і молодим людям. Для деяких батьків головною проблемою стають погані оцінки у школі та важкий характер улюбленого підлітка. Іншим же щастить менше – вони починають боротися із залежностями дитини, ранньою вагітністю чи навіть злочинами, які ті скоюють по дурості.

У серіалі "Важкі підлітки" розкрито багато проблем, із якими стикаються підлітки у різному віці.

Алкогольна залежність

Ця проблема яскраво показана на прикладі головного героя – тренера Антона Ковальова, який через стан алкогольного сп'яніння втратив усе добре, що було у його житті. Випивши багато зайвого, він влаштував п'яний бешкет і бійку в кафе, після чого був засуджений до 2 років позбавлення волі. І все минуле з приголомшливою кар'єрою та навіть майбутнє тренера у престижному дитячому клубі миттєво зникли після цього інциденту. Такий життєвий урок напоумив Антона і все ж таки змінив хід його мислення.

Також прикладом алкогольної залежності служить отець Микити, який у неадекватному стані бив сина. Тобто одна проблема спричинила за собою іншу, набагато страшнішу. Своєю залежністю він зіпсував синові життя, виховав невпевненість у собі, нав'язав купу комплексів та психологічних травм, що залишаться з ним назавжди.

Зловживання алкоголем яскраво виражене і у школярів, які постійно влаштовують вечірки або ж намагаються відволіктися від проблем насущних за допомогою алкоголю, який, на їхню думку, може допомогти забути та весело провести час. А також це спосіб самоствердження у колективі. Але це зовсім не так.

Алкогольна залежність у підлітків призводить до розладів психіки, фізичної залежності, цирозу печінки, зниження роботи нервової системи, швидкого зниження уваги та роботи пам'яті, гормональних проблем у дівчаток і не тільки.

Наркотична залежність

На прикладі Яни яскраво розкрито проблему наркотичної залежності, яка є найстрашнішою серед різних видів залежностей. З нею часто стикаються підлітки, у яких надто шикарне життя або дуже складне життя. Одні шукають нових відчуттів, щоб розбавити своє “лакшері” життя, інші за допомогою наркотиків ховаються від проблем, які чекають на них у реальному житті. У більшості випадків це проблеми в сім'ї: нерозуміння батьків, домашнє насильство різного роду або відсутність сім'ї. Існують і ті випадки, коли не хочеться відставати від просунутих однолітків, які займаються активним вживанням заборонених речовин.

Підліткова наркоманія - це досить поширена проблема, з якою стикається велика кількість підлітків з емоційними та психологічними особливостями пубертатного періоду. Вона призводить до великих проблем у розвитку репродуктивної системи, патологічних проблем і навіть безпліддя як у дівчаток, і у хлопчиків. Також порушується нормальне зростання м'язів, виникають ураження печінки та неврологічні розлади. Також не варто забувати, що поширеними захворюваннями серед людей, які зловживають наркотиками, є ВІЛ, СНІД, гепатит, сифіліс, гонорея та інші інфекції, які можуть призвести до смерті.

Куріння

Той вид залежності, яким захоплюються майже всі підлітки серіалу у різний час. Куріння – це найпоширеніша залежність серед підлітків. Адже вона їм здається не такою небезпечною, як алкогольна та наркотична. Цей вид залежності зазвичай виникає після однієї затяжки за компанію. Після такого досвіду підліток або може назавжди відмовитися від куріння, або продовжити за компанію, хоча йому це і не приносить задоволення, або знайти даний вид відпочинку приємним і приносить задоволення і також продовжити його на багато років.

Легко почати курити, але важко покинути. Адже за статистикою, саме цей вид залежності найчастіше переходить із підліткового віку у доросле життя і залишається з людиною до кінця його днів. Куріння погіршує концентрацію уваги, знижує зір та слух, підвищує ризик розвитку глаукоми, серцево-судинних захворювань та підвищує ризик появи раку.

Буллінг

Головною проблемою 21 століття є буллінг. Він може бути як фізичним, і соціальний. Дитини можуть бити, завдавати фізичних каліцтв, а можуть тиснути психологічно, принижувати і ображати та ігнорувати. Крім буллінгу в школі існує і буллінг в інтернеті – кібербулінг. Кожен із видів буллінгу є небезпечним для дитини, навіть може призвести до суїциду, необдуманих вчинків чи психологічних та фізичних проблем, що залишаться на все життя.

Героїня серіалу “Важкі підлітки” Женя також зіштовхнулася із соціальним булінгом у школі через свою зайву вагу. Це морально пригнічувало її, змушувало йти на необдумані вчинки – виснажливі дієти, які шкодять здоров'ю. Може трапиться щось страшніше, адже довгий час у Жені не було підтримки. Але коли вона знайшлася, то Дружина почала працювати над собою, прийшла до прийняття себе і свого тіла (бодіпозитив).

Якщо підліток зіткнувся з буллінгом у школі, то він відразу ж має звернутися до батьків, які підтримають його, дадуть пораду, як вчинити або самостійно розберуться із ситуацією та агресором, який створив цю проблему. Також потрібно повідомити класного керівника, директора та шкільного психолога, які мають допомогти у ситуації, що склалася. Головне, не залишати підлітка наодинці з проблемою. Він/вона повинні знати, що є люди, які допоможуть і підтримають будь-що.

Насилля в сім'ї

Проблема, з якою стикаються як діти і підлітки, так і дорослі люди. Олена із серіалу зіткнулася з насильством у сім'ї з боку вітчима. Це виражалося у постійних домаганнях сексуального характеру. Дівчина, розуміючи, що це може призвести до зґвалтування, втекла з дому. Підтримки з боку матері вона не отримала, та й зовсім не хотіла вірити дочці та розплющувати очі насильству, яке відбувалося в неї на очах.

Микита зіткнувся з проблемою насильства з боку батька. Той у стані алкогольного сп'яніння часто зривався на сина, б'ючи його. Він не має захисту і навіть не намагається поділитися з кимось цією проблемою і знайти тих, хто допоможе йому в її вирішенні. Відсутність достатньої кількості знань у цій сфері та підтримки близьких людей не дали можливості Микиті правильно впоратися з ситуацією та уникнути психологічного та фізичного насильства.

Існують офіційні служби, які допомагають упоратися з цією ситуацією, надають психологічну підтримку та надають послуги різної реабілітації. Потрібно не боятися та звертатися за допомогою.

Нестача сексуальної освіти та розбещена поведінка

Відсутність сексуальної освіти в школах та страх батьків поговорити про це з дітьми та підлітками призводить до венеричних захворювань, нерозбірливих статевих зв'язків, небажаної вагітності, абортів, які можуть стати причиною безпліддя. А також до психологічних проблем у дівчаток-підлітків.

Олена є основним прикладом цієї проблеми. Вона веде розбещений спосіб життя, вступає у статеві зв'язки з усіма поспіль. Що призводить до того, що вона залишається сама, нікому не потрібна, злякана тим, що вона може бути вагітною неповнолітньою дівчинкою.

Таким чином життя вона намагається перекрити брак уваги з боку сім'ї, відсутність чоловічої уваги батька, недовірливі стосунки з матір'ю та інші проблеми у житті. Насправді Олена добра, чуйна, вразлива дівчина, яка хоче чистого кохання, уваги матері та підтримки оточуючих.

Якби в її житті було б сексуальне виховання, то вона ставилася б серйозніше до свого життя і здоров'я, була більш розбірливою і не дозволяла б неповажно до себе ставитися.

Крадіжка

Проблема, з якою найчастіше стикаються незабезпечені підлітки або ті, що шукають гострих відчуттів. Від нестачі коштів підлітки або починають нелегально підробляти, щоб дозволити собі те, що є у однолітків, або починають красти. Що може призвести до кримінальної відповідальності чи колонії для неповнолітніх.

У серіалі з цією проблемою зіткнулася Женя, сім'я якої не могла дозволити собі купувати дівчинці речі, які б вона хотіла. Тож дівчинка зважилася на злодійство. На щастя, це лише послужило уроком для дівчинки, але не призвело до страшніших наслідків.

У світі живе безліч людей, які допомагають безкорисливо іншим. Брати такого роду допомогу не соромно, якщо ви дійсно потребуєте її. Але крадіжка ніколи не приведе до чогось доброго, адже це чужі речі, які вам ніхто не давав.

 

Стилі одягу для підлітків у серіалі Важкі підлітки

Суспільство - це ті, хто диктує моду на все: одяг, поведінку, місця відпочинку, перегляд певних фільмів та серіалів та спосіб життя загалом.

Якщо суспільству подобаються якісь стилі одягу, всі починають повторювати друг за одним, і таким чином формується певний тренд одягу. Саме так відбувається і із серіалами. Коли підлітки та молоді люди “закохуються” у серіал та його героїв, то вони починають копіювати поведінку своїх фарб, стиль одягу, макіяж, колір волосся та інше. Так відбувається і з серіалом "Важкі підлітки".

Більшість героїнь серіалу одягаються у стилі casual. Але кожна з них робить твої акценти в образах, що робить її унікальною.

 

Головною модницею серіалу є Яна. Вона любить експериментувати з зачісками: різні види кісок, шпильок, розпущене волосся і хитромудрі зачіски. Її ластовиння додають дівчині особливого шарму, а різні блискітки і малюнки на переніссі надають їй унікальності, виділяють серед однолітків. У її гардеробі переважають короткі кроп-топи, різні кофти з вирізами, яскраві худі, джинси скині та мам-джинс. Руде волосся Вони роблять будь-який образ дівчини особливим, а креативні елементи, якими вона доповнює луки, дозволяють підлітку виділитися з натовпу та показати всім свій внутрішній світ.

 

Біографія Олени дає нам зрозуміти, що вона веде досить легковажний спосіб життя. Тому її вбрання відповідають такій поведінці. Більшість із них досить відверті, доповнені корсетами, топами, міні-спідницями. У її гардеробі також є багато спортивних костюмів яскравих кольорів. Футболки з принтами, однотонні худі різних кольорів, сукні різних стилів, шкірянки – це основні елементи стильного одягу дівчини. Олена знаходить своє самовираження за допомогою яскравих стрілок різних кольорів. Такий стиль імпонує дівчатам 14 років та старше.

Женя - дівчина з нестандартною зовнішністю та стильовими уподобаннями в одязі. Стильний одяг дівчини відрізняється від інших героїнь. До повсякденного стилю додаються елементи хіпі. Футболки з яскравими принтами та малюнками хіпі-стилістики, малюнки фруктів, персонажів мультфільмів та різних орнаментів – це про гардероб Жені. Шарма дівчині надає її рожевий колір волосся та відтінки помад темних кольорів. Також Женя любить робити яскраві макіяжі та експериментувати з образами, які зосередять усю увагу саме на ній. Це її головний спосіб привернути увагу і самоідентифікуватися.

Одяг для підлітків дівчат – це один із головних способів самовираження. Модний макіяж, яскраві елементи образу та трендові зачіски також допомагають у цьому. Основні елементи гардеробу героїв Важких підлітків можна знайти у нашому інтернет-магазині Sofia Shelest. Адже наш бренд - це про стиль, комфорт та максимально самовираження.

Яка користь від перегляду серіалу для підлітка

Важкі підлітки дивитися онлайн - один із найчастіших запитів в інтернеті серед підлітків. Але більшість критиків сходяться на тому, що цей серіал не призначений для підлітків, адже серіал призначений для глядачів віком від 18 років. Загальна атмосфера серіалу є досить похмурою. Тяжке життя малолітніх злочинців і важких підлітків зображено у досить жорсткому контексті. У серіалі використовується нецензурна лексика, є сцени сексуального характеру, а також показано на прикладах підлітків кілька видів залежностей та розгульного способу життя.

Але серіал не позбавлений позитивних моментів, які багато в чому перекривають погане. На прикладі кожного з підлітків розкрито проблему, з якою стикаються діти віком від 12 до 18 років. У серіалі показано, як підлітки справляється з нею, як робить помилки і до чого призводить бездіяльність. Це допоможе неповнолітнім глядачам зрозуміти, що не тільки вони можуть мати ці проблеми. Вони зможуть оцінити ситуацію та вихід із неї, який знайшли герої, а потім самостійно ухвалити правильне рішення. Також серіал дає зрозуміти, що кожен у цьому житті має право на помилку і на другий шанс, яким потрібно вміти скористатися правильно. Ще однією перевагою серіалу є те, що він дає можливість підлітку зрозуміти, що його життя не таке погане і складне, як здавалося до того. Адже є його однолітки, яким у житті пощастило значно менше. Отже, треба цінувати все те, що маєш у цей момент.

Дівчатам-підліткам також цікаво буде подивитися серіал, адже на прикладах головних героїнь представлений стильний одяг для підлітка і безліч образів і макіяжів, які припадуть до смаку модним дівчаткам.

Важкі підлітки серіал – чи можна дивитися підліткам?

Це питання, на яке можуть відповісти лише батьки підлітка, адже саме їм вирішувати, якого формату фільми та серіали дозволять дивитися тинейджерам. Серіал має як позитивні, так і негативні якості. Актуальні проблеми для підлітків, стильний одяг та нові тенденції для дівчат переплітаються з нецензурною лексикою та відвертими сценами. Різні типи підлітків та боротьба із залежністю, вибір головних цінностей у житті та прийняття неправильних рішень – це все ви зустрінете під час перегляду серіалу.

Критики не рекомендують перегляд цього серіалу особам, які не досягли 18 років, адже це по-різному може впливати на їхню психіку та життєві орієнтири. Але вирішувати вам. Дівчатам старше 18 може сподобатися цей серіал. Не зайвим буде і для батьків важких підлітків подивитися серіал, щоб краще зрозуміти, чим живуть діти.